10 Haziran 2010 Perşembe

Masaüstündeki Simgelerin Arka Planını Değiştirmek!

Merhaba arkadaşlar,
uzun bir aradan sonra size bilgisayar kullanan herkesin muhakkak en az bir kere başına gelmiş olan ve bizi gıcık eden bir sorundan bahsedeceğim.
Evet bu sorun normalde transparan olan masaüstü simgelerinin arka planının mavi veya başka bir renge bürünmesi sorunu.
Hazırsanız bu sorunun çözümüne başlayalım,

Masaüstündeki Simgelerin Arka Planını Değiştirmek

Arkadaşlar masaüstündeki simgelerin arka planı çeşitli sebeplerden dolayı farklı renklere büründüğü için çözümleride farklı farklı olabiliyor,
Ben tüm çözümlerinide yazacağım, muhakkak biri bu sorununuzu çözecektir.

1.) Masaüstünde boş bir alana gidip farenin sağ tuşuna tıklayıp özellikler'e giriyoruz. Sonra Masaüstü sekmesine tıklıyoruz.Akabinde Masaüstünü özelleştir butonuna tıklıyoruz. Açılan pencereden Web sekmesine tıklıyoruz. O Alanda "Geçerli Giriş Sayfam"dışında başka seçenek varsa onu siliyoruz sonra Tamam butonuna basıp Görüntü Özellikleri penceresinde Uygulabutonuna tıklıyoruz, böylece sorun çözülüyor.

2.) Masaüstünde boş bir alanda sağ tuş yapın ilk seçenek olan Simgeleri Yerleştir tıklayın açılan yan menüde Web öğelerini masaüstüne kilitle seçeneği seçili ise sorun bundan kaynaklıdır ve o tiki kaldırın...


3.) Genellikle sorun bu oluyor bu yöntemimizde masaüstünde Bilgisayarım simgesi var (dır herhalde ? Eğer sizde masaüstünde bilgisayarım simgesi görünmüyor ise şunu yapın Başlat Butonu üzerinde sağ tuş yapın özelliklere tıklayın açılan pencerede Klasik Başlat menüsünü seçin tamam tıklayın )

Evet arkadaşlar,
bir çözümün daha sonuna geldik, ben ve tüm saz ekibim adına :)) hepinize saygılarımı sunar esenlikler dilerim.

Not:
Trt izlemeyi azaltacağım :))

0 yorum:

Yorum Gönder